Baltic Disc AS

Baltic Disc AS asutati 2004. aastal. Firma põhitegevuseks on CD- ja DVD-plaatide ning Blu-ray plaatide tööstuslik tootmine (replikatsioon). Meie tegevusala nimetatakse ka CD, DVD ja Blu-ray plaatide tööstuslikuks tiražeerimiseks või lihtsalt CD, DVD ja Blu-ray pressimiseks. Plaate kustutakse ka pressplaatideks eristamaks neid CD-R, DVD-R või BD-RE plaatidele salvestatud materjalidest.

Baltic Disc-i eelkäijaks oli Helisalv AS. 1999. aastast kuni 2004. a. suveni täitis Eesti klientide CD-, DVD- ja MC-tellimusi Helisalv AS. Ta oli saksa-leedu firma UAB Baltic Optical Disc (UAB BOD GROUP eelkäija) ametlikuks esindajaks Eestis.

Töömahu ja klientide arvu suurenemise tõttu asutati 2004. a. suvel uus firma - Baltic Disc AS. Samal aastal alustati ka tehase rajamist Eestisse.

2005. a. sügisel valmis Tallinna piiril Laagris Läänemere regiooni uusim CD- ja DVD-tööstusliku tiražeerimise tehas. Ametlik  CD/DVD tehase avamine toimus märtsis 2006. Esimesed plaadid toodeti uues tehases aga juba 2005. a. novembris.

Tänaseks moodustab meie toodang 75-80% kodumaisest CD/DVD-plaatide kogutoodangust. Umbes 80% toodangust ekspordime teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse, põhiliselt Põhjamaadesse. Peamised eksporditurud on Soome, Rootsi, Taani, Norra, Prantsusmaa, Saksmamaa ning Suurbritannia.

Esialgu oli Eesti tehase tootmisvõimsus 22000 CD-plaati ööpäevas. 2006. a. lisandus ka DVD-tootmisliin (Netstal+Steag Hamatech) toomisvõimsusega u. 33000 DVD-d (DVD-5; DVD-9; DVD-10) ööpäevas.

Alates 2011. a. suvest pakume ka Blu-ray-plaatide tööstusliku tootmise teenust.

2019. aastal laienes Eestisse optikale keskendunud ettevõte BOD Lenses AS. CD/DVD/BLU-RAY plaatidega jätkab firma Baltic Disc Plus OÜ.