BOD Group

Baltic Disc AS kuulub kontserni BOD Group. BOD tuleneb nimetusest Baltic Optical Disc.

BOD Group on Baltimaade suurim salvetusega CD/DVD-, audiokassettide ning Blu-ray-plaatide tootja.

Täna kuulub kontserni laserplaatide tootmisega seotud osasse CD/DVD/MC ja Blu-ray tööstusliku tiražeerimise tehas UAB BRD Vilniuses, Baltic Disc AS-i tehas Eestis ning müügiesindus Riias. BOD Group-i turuosa Baltion ligi 90% siin välja antavatest plaatidest ja kassettidest.

Täna ekspordime umbes 80% toodangust. Peamised ekspordi sihtriigid on Baltimaad, Soome, Rootsi, Norra, Saksamaa, Tšehhimaa, Poola, Suurbritannia ja Prantsusmaa.

Usaldusväärsuse autoriõiguste kaitse osas tagab see, et mõlemad tehased on sõlminud tootmislepingud (Manufacturing Contract) Nordisk Copyright Bureau’ga.

Mõlemad tootmisüksused on sõlminud DVD-tehnoloogia kasutamiseks litsentsilepingud Philipsiga, mis võimaldab BOD Group-i tehastel müüa oma toodangut kõikjal Euroopas. Tehased, kellel vastav litsentsileping puudub, ei tohi oma toodangut näiteks Põhjamaades isegi müüa.

2005 a. sertifitseeriti Baltic Optical Disc-i (täna UAB BRD) Leedu tehases integreeritud kvaliteedi-ja keskkonnajuhtimise süsteem vastavalt ISO 9001:2001 ja ISO 14001:2004. Baltic Disc-i tehases Eestis viidi esmane sertifitseerimine edukalt läbi 2007. aastal.

Olulisemad daatumid:

  • 1998. a. alustas Vilniuses tööd Baltimaade esimene salvestusega CD-tootmisliin
  • 1999. a. alates on suurem osa Leedus, Lätis ja Eestis välja antud CD-dest toodetud Baltic Optical Disc-i tehases Vilniuses
  • 2002. a. septembris avas ettevõte Vilniuses uue CD-plaatide tehase
  • 2005. a. mais alustas Vilniuse tehases tööd uusim salvestatud DVD-plaatide tootmisliin
  • 2006. a. algul avati Tallinna külje all Laagris CD/DVD-tehas Baltic Disc
  • 2006. a. lõpus käivitati Baltic Disc-i tehases täiendav DVD-tootmisliin võimsusega 33000 DVD-d ööpäevas ning samuti ka offset-labelprinter.
  • 2006. a. lõpus suurendati Baltic Optical Disc-i Vilniuse tehase tootmisvõimsusi 3-kordseks. Käivitati 3 uut universaalset CD- ja DVD-tootmisliin
  • 2006. a. lõpus algas Baltic Optical Disc-i (Praegu UAB BRD) Vilniuse tehases CD- ja DVD-stamperite tootmine
  • 2011. a. suvel alustas tööd Läänemere regiooni ainus Blu-ray-plaatide tootmisliin