CD formaadid

CD-Audio

CD-Audio on täna enimlevinud laserplaadiformaat maailmas ning osutunud ka parimaks formaadiks heli ja eriti muusika salvestamisel. Edu põhjuseks on hea helikvaliteet, töökindlus ning lai levik. Baltic Disc AS valmistab CD-Audio plaate, mis vastavad kõrgeimatele kvaliteedinõuetele. Põhinõuete kohaselt on minimaalne loo pikkus 4 sek. ja maksimaalne lugude arv 99. Lood on cda-formaadis. ISRC-koodid peavad olema salvestatud plaadile koos lugudega, et nad töötaks korrektselt.

Maksimaalne kestvus vastavalt Red Book-ile (Audio CD standard) koos pausidega on 74 min. Tänapäeval toodetakse ka kuni 78:30 kestvusega CD-Audio plaate, kuid nende puhul võib osades mängijates tassesitusega probleeme tekkida*

CD-ROM

CD-ROM on enamlevinud andmesalvestusformaat. Olulised CD-ROM-i eelised on interaktiivsus ja lai kasutusvaldkond. Teda saab kasutada erinevate arvutiprogrammide, arvutimängude, kataloogide ning presentatsioonide andmekandjana.
Maksimaalne andmemaht 690 MB.

CD-Extra

Baltic Disc AS valmistab ka CD-Extra formaadis laserplaate. Sinna on lisaks audiole jäädvustatud kas videolõigud, dokumendid, programmid või muu taoline. CD-Extra on suurepärane võimalus muuta muusikaplaat interaktiivseks.
CD-EXTRA maksimaalne andmemaht on 690 MB

*standardist suurema plaatide osas on tootjal piiratud vastutus