BOD Group käivitas Blu-ray tootmise

BOD Grupp esitles esimest Baltimaade Blu-ray plaati

Esimene Balti riikides valminud Blu-ray ketas esitleb Andrius Mamontovase kontsertfilmi “Park West Chicago”. Kontsert on salvestatud ühes Chicago (USA) kõige kuulsamas klubis Park West. 90 minuti pikkune full HD kontsert ühendab endast kontsernsalvestusi ning pildilisi läbilõikeid enam, kui kuu aega kestnud reisist läbi Ameerika Ühendriikide.

Kontsert on igati märkimisväärne tänu oma heale pildikvaliteedile ning surround-sound helisalvestusele, mille autoriks on muusikaprodutsent Tim Powell, kes on oma karjääri jooksul koguni 24 korral nimetatud Grammy auhinna nominendiks. Esimese Blu-ray plaatide tootmisliini Balti riikides avas BOD Grupp BOD Grupp avas Vilniuses Blu-ray plaatide tootmise.  Tegemist on esimese sedalaadi ettevõttega Balti riikides ning ühe kõige kaasaegsema tehasega Euroopas, kus valminud toodetel on tagatud Full HD pildikvaliteet.

Selleks tehtud investeeringute maht oli 2,4 miljonit eurot . 90% toodangust eksporditakse. BOD Grupp käivitas Saksa ettevõtte Singulus BLULINE II Blu-ray plaatide ketaste tootmisliini, mille aastaseks tootmisvõimsuseks on 6 miljonit Blu-ray ketast mahutavusega 25GB või 4,76 miljonit ketast mahutavusega 50GB.

Praegune olukord Balti riikide turul on kõigiti soodne. Koduste meelelahutuskeskuste müüjate prognooside kohaselt kahekordistub Blu-ray mängijate müügimaht 2011. aastal eelmise aastaga võrreldes. Suure ekraaniga LCD ja LED telerite populaarsus on samuti tõusuteel. Need muutuvad odavamaks ning seega kättesaadavaks järjest enamatele majapidamistele. Samas oodatakse aastatel 2012-2013 antud turul tõelist läbimurret. Laiekraan telerite populaarsuse kasvades ei rahuldu kliendid enam traditsiooniliste telerite ekraanidele jõudvate saadetega ning hakkavad aktiivselt otsima kõrgresolutsioon filmimaterjale, mis on täna saadaval üksnes Blu-ray formaadis.